תכניות מיוחדות ופודקאסטים
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
229

"משמעות סיום המלחמה היא פירוק הממשלה"

השר יצחק וסרלאוף שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי: "יכול לשפוך מיליארדים על הצפון - לא יעזור אם לא נחזיר את הביטחון"


הקרבות בצפון עולים מדרגה: אלפי רקטות שוגרו אל הצפון מאז תחילת המלחמה והסוף לא נראה באופק. השר לפיתוח הנגב והגליל, יצחק וסרלאוף 'עוצמה יהודית' שוחח על כך  עם גדי נס ויוסי מזרחי ב-104.5FM.
בפתח השיחה סיפר השר וסרלאוף: "ראש עיריית קריית שמונה באמת לא הוזמן, שלא ירגיש מקופח גם אני לא הוזמנתי לפגישה עם רה"מ לטעמי ממניעים אישיים".
השר שיתף בהלך הרוח בקבינט המדיני-פוליטי: "חושב שגם בשיחות עם השרים וראשי הקבינט יש תחושה של הגיעו מים עד נפש. לגבי העיתוי, מעדיף להימנע מלפרט", הוסיף: "בהחלט יש הבנה בקבינט שאנחנו צריכים לעשות צעדים משמעותיים שתכליתם להחזיר את הביטחון לצפון ואת התושבים לצפון".  
"בשיח שלי עם התושבים מאוד חשוב להם 'היום שאחרי'. התפקיד שלנו זה להניע את הגלגלים שביום שאחרי יהיה על מה להישען", ציין. עוד אמר: "אני יכול לשפוך מיליארדים על הצפון - זה לא יעזור אם לא נחזיר את הביטחון".
בן גביר אמר שמשנים את הסטטוס קוו בהר הבית.
השר השיב: "עליתי אתמול להר-הבית, ראיתי שיש שינויים טובים שנעשים", ופירט, "לפני 10 שנים הייתי מלווה בשמונה אנשי ווקאף שמסתכלים לראות אם אני מזיז את השפתיים - לראות אם אני מתפלל", הוסיף, "כשזה מגיע להר הבית כולם שכחו את המילה 'שיוויון'."
בהמשך השיחה נשאל השר האם 'עוצמה יהודית' מתכוונת לפרק את הממשלה, השר השיב: "הממשלה שלנו בנויה גם מאיתנו, המצביעים שלנו הצביעו לנו. אם רוצים שאהיה שותף לשאת באחריות אז אני רוצה להיות אחראי גם בסמכות". בסיום דבריו אמר: "הדבר המרכזי הוא שמשמעות סיום המלחמה היא פירוק הממשלה". ‏

06/06/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90