תכניות מיוחדות ופודקאסטים
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
432

"צריך לצאת להתקפה חסרת תקדים, וזה או אנחנו או הם"

ראש עיריית נהריה רונן מרלי: "צריך להפעיל את כל הכוח והעוצמה שיש לנו ואני בטוח שהם יחזרו להדליק אש עם אבנים, זה עניין של מנהיגות"


ראש עיריית נהריה רונן מרלי שוחח עם יניב לני ורביע באדר ברדיו צפון 104.5FM בעקבות מטח הטילים והכטב"מים הבוקר לעבר יישובי וערי הצפון, סיפר על שגרת החיים הקשה בצל המצב הבטחוני וקרא לפתוח במתקפה חסרת תקדים כלפי לבנון וחזבאללה בפרט:

"שגרת החיים המטורפת הזו נמשכת ואני חושב שהמדינה בדרך לאבד את הגליל. אם היא לא תעשה מעשה נאבד את הגליל, גם בהקשר של להחזיר את התושבים הביתה וגם בביטחון. אי אפשר להמשיך לחיות ככה. 9 חודשים אחרי מה שקרה, כל משפחות ההרוגים והחטופים והפצועים, אנחנו צריכים לקחת הכל בפרופורציות - כראש עיריית נהריה אני לא יכול להתלונן, אנחנו עדיין חיים, אבל בצורה מטורפת, חייבים לעשות לזה סוף".

עוד הוסיף: "המדינה שלנו בארוע מאוד מורכב, זה האסון הכי גדול שידענו מאז קום המדינה, אין ספק. מנסים לפתור את בעיית עזה תחילה, אבל המדינה צריכה להבין שאם היאלא תפתור את הבעיה עכשיו בצפון היא תאבד אותו, אנשים לא ירצו לחיות פה, לא ירצו לגור כאן - צריך להבין את זה. אין מה לעשות, צריך לעשות כאן 'תמות נפשי עם פלישטים' ולצאת להתקפה ולפתור את הבעיה. אתה לא יכול להמשיך לפתור את הבעיות בקצב כזה, הרוג פה הרוג שם, אנחנו קוברים היום את הגיבור אלכס שאתמול נדקר בקניון בכרמיאל, הוא מנהריה והצליח להרוג את המחבל בשניות האחרונות לחייו, עכשיו אזעקות בעיר, אתה צריך לראות מה שקורה בגני הילדים והקייטנות, טירוף מה שוקרה כאן עכשיו, אם מדינת ישראל לא תמצא פיתרון מיידי אז היא תאבד את המקום הזה".

לסיום קרא לתקוף בלבנון: "דין ביירות כדין נהריה - אני לא אומר את זה רק כי אני ראש עיריית נהריה, אי אפשר להמשיך לחיות ככה. אם מדינת ישראל לא תעלה להתקפה מסיבית חסרת תקדים שהכותרת שלה זה השמדה אנחנו לא נוכל לחיות פה. זה או אנחנו או הם - וכדאי שזה יהיה אנחנו. לכן צריך לצאת להתקפה חסרת תקדים, וזה או אנחנו או הם. ואם אנחנו רוצים להישאר אדישים ולחשוב שהכלך בסדר - אז לא הכל בסדר. אם הגליל והגולן יהיו חזקים המדינה תהיה חזקה ולהפך. אם המדינה תהיה חלשה אנחנו חלשים. יש לנו את הכוח היכולות והעוצמה - צריך להפעיל את כל הכוח והעוצמה שיש לנו ואני בטוח שהם יחזרו להדליק אש עם אבנים, זה עניין של מנהיגות".

06/06/2024

רונן מרלי | צילום: יניב לני