גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
166

"סינוואר גזר על עצמו גזר דין מוות"

שר האנרגיה, אלי כהן (הליכוד) על 'מבצע ארנון', לשחרור ארבעת החטופים מעזה: " להחזיר את החטופים, להבטיח שחמאס לא יישאר על כיסאו ביום שאחרי" • עוד: "נעשה כל מה שנדרש על מנת להחזיר את כל החטופים"


חבר הקבינט המדיני ביטחוני שר האנרגיה, אלי כהן (הליכוד) שוחח עם גדי נס ב-104.5fm על  מבצע ארנון לשחרור ארבעת החטופים מעזה.

בפתח השיחה אמר השר: "יש לנו עם נפלא, רואה את ההתגייסות של החיילים והחיילות הגיבורים שלנו. ראיתי בתקופת המלחמה את עם ישראל איך הוא נרתם. כשהייתי שר חוץ ראיתי איך מילאנו מטוסים בכאלה שקיבלו צו שמונה וכאלה שלא".

בהמשך השיחה סיפר על המפגש עם משפחות החטופים שאתמול (ש') זכו לפגוש את בני משפחתם לאחר שמונה חודשים: "כשאתה פוגש אותם אתה רואה עד כמה הם רוצים לפגוש את היקירים שלהם", והוסיף: "אצלנו כל אחד זה עולם ומלואו, נעשה כל מה שנשדרש על מנת להחזיר את כל החטופים עד האחרון שבהם".

שמענו את ההודעה של החמאס שהם הולכים להקשיח את היחס כלפי החטופים שלנו.

השר כהן השיב: "הם הבינו ששעון החול פועל נגדם, אנחנו לא יושבים בחיבוק ידיים אנחנו פועלים בכל מקום ויכולים להגיע לכל אחד, בכל נקודת זמן. לכן, אני חושב שהלחץ הצבאי הוא חשוב, נמשיך בו. צריך להבין שעם החמאס צריך לנהל משא ומתן תחת אש- זאת הדרך היחידה. אנחנו צריכים מצד אחד להחזיר את החטופים ומצד שני להבטיח שלא נהיה בנקודה שבה החמאס יישאר על כיסאו ביום שאחרי- את זה כמובן לא נאפשר", הוסיף: "פועלים לעסקת חטופים אבל, לא נסכים למצב שבו החמאס יוכל להישאר ביום שאחרי, סינוואר גזר על עצמו גזר דין מוות".

עוד סיפר: "בסוף שבוע שעבר ביקרתי בצפון, הייתי בקריית שמונה, נפגשתי עם ראש העיר". המשיך: "הולך לדרוש היום בישיבת הקבינט שהגיע הזמן להסיר את הכפפות בצפון, מספיק עם התגובות המידתיות. צריך להכות בצורה עוצמתית ולגבות מחיר מחיזבאללה- רק כך נוכל לשקם את ההרתעה, להחזיר את הביטחון ולהשיב את תושבי הצפון לבתיהם", הוסיף: "באזור שלנו מבינים רק דבר אחד- כוח".

בסיום דבריו אמר: "אכן פעולה בצפון היא מורכבת, אך בעיניי, היא מחוייבת מציאות. לא ניתן להשלים יותר עם זה שכ-60 אלף איש לא נמצאים בבתיהם, לא ניתן להשלים עם תקיפות חוזרות ונשנות, נכון שנהרגו כ-300 פעילי חיזבאללה- אותי זה לא מספק ולכן הם צריכים לשאת באחריות של תוצאות מעשיהם".

09/06/2024

צילום: תומר נויברג/פלאש90