ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
149

"חושב שצה"ל נשבה שוב בקונספציה"

אלוף (מיל') גיא צור, לשעבר מפקד זרוע היבשה על עסקת חטופים: "יש לנו שב"כ, ימ"מ וצבא בלתי רגיל אבל, בתמונה האסטרטגית לא משיגים את החלפת החמאס בעזה"• הוסיף: "העובדה שאנחנו נלחמים והורגים לא משנה דבר"


מפקד זרוע היבשה לשעבר, אלוף (מיל') גיא צור שוחח עם יוני הללי ב-104.5fm על המצב הביטחוני במדינה ברקע 'מלחמת חרבות ברזל' ויומיים לאחר מבצע 'ארנון' ההירואי בו שוחררו ארבעה חטופים.

בפתח דבריו אמר: "אנחנו מסתכלים על שמונת החודשים האחרונים בהם חולצו שבעה אנשים ונהרגו יותר, ובעסקה אחת חולצו 100 חטופים". 

הוסיף: "אכן יש לנו שב"כ, ימ"מ וצבא בלתי רגיל אבל, בתמונה האסטרטגית אנחנו לא משיגים את חיסול החמאס בעזה מכיון של פעלנו להחליף את שלטונו" המשיך, "לאל החלפת שלטונו הוא יכול כל הזמן לייצר מחבלים מהרבה מאוד צעירים שצריכים לפרנס את משפחתם , העובדה שאנחנו נלחמים והורגים לא משנה את התמונה הזאת ולכן, אנחנו לא הולכים להביא שם שום 'ניצחון מוחלט'"

"במקביל מעמדנו בעולם יורד, הצבא נשחק, ובצפון מאה אלף תושבים מפונים, כשאנחנו ויתרנו על הצפון- מה שלא קרה מאז הקמת המדינה".

עוד אמר: "מצבנו האסטרטגי הוא בכי רע, מה שצריך לעשות הפסקת מלחמה ולהביא את החטופים הביתה".

"אני הראשון שרוצה לחסל את החמאס. אמרתי תמיד שצריך לחסל את חמאס כי הוא ארגון מרושע שלא צריך להיות קיים לע פני האדמה- במלחמה הזאת אפשר היה לעשות את זה".

טען: "משיקולים פוליטיים של נתניהו, הביאו אותנו למצב שאנחנו לא מחסלים את החמאס כי אנחנו לא מוציאים אותו משלטונו ולכן הוא תמיד ייצר עוד ועוד טרור ברצועה".

"לכן, צריך עכשיו לעצור, להסתכל אסטרטגית המ מדינת ישראל צריכה אם לקבל את ההצעה האמריקנית לציר אסטרטגי שיבטיח את עתידנו כי האיום האמיתי זה אירן ושלוחותיה עם גרעין".

בהמשך השיחה טען: "לא יכולים לאפשר יותר לחיזבאללה לשבת על הגדר, הלקח הבסיסי בעיניי מה-7 באוקטובר הוא שאנחנו חייבים רצועת ביטחון שתפריד בינינו לבינם".

 בסיום דבריו אמר: "חושב שצה"ל נשבה שוב בקונספציה".

10/06/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90