השתתפות עצמית
עם ליאור רוזנפלד
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
208

"אני מציע לסמוך על עצמינו ולהערך ל-72 שעות ויותר בלי חשמל"

רועי לוי ראש עיריית נשר וסגן יו"ר המרכז לשלטון מקומי: "הממשלה עסוקה בעצמה במקום באזרחים שלה, ממשלה לא לגיטימית, במקום לחזק את הרשויות בזמן מלחמה מקצצים לנו בתקציב ומנסים להעביר חוקים שפוגעים ברשויות"


בצל ההיתכנות לפתיחת מערכה בצפון אומר רועי לוי ראש עיריית נשר וסגן יו"ר המרכז לשלטון מקומי:

"אני חושב שהבעיה טמונה בכך שכל אחד זורק מידע אחר לאוויר ולא מדברים עם האזרחים ולא מספרים להם מה קורה. אני מזכיר שהסיפור של תרחיש העלטה הוסתר גם מהרשויות המקומיות עד שאני לא יצאתי עם זה לתקשורת. מרגע שהתחילו לדבר עליו אז כל אחד מושך את זה לכיוון אחר עם אינטרסים אחרים. בכל התרחישים שאנחנו מדמים השיח הוא על מינימום 72 שעות ללא חשמל ואני אומר לאנשים להתכונן ליותר מזה, כי אם יהיו 72 שעות ללא חשמל או 24 עדיין עדיף להיות ערוך כשאין לך תרופות או מקור אנרגיה לחמם אוכל לתינוק ולהשתמש בשירותים בסיסיים שצריך. אם יחזירו חשמל לאנטנה סלולרית אבל בטלפון לא תהיה לי סוללה אז זה לא עוזר לי".

והוסיף: "אנחנו שומעים שנערכים לתרחיש קשה מאוד של 4,000 טילים כאן על האיזור שלנו לפחות ביום, לכן כל הסיפורים האלה שאם יפגע מתקן של חשמל אז ישר יתקנו אותו - אני לא רואה אנשים יוצאים לתקן בתרחיש כזה של 4,000 טילים ביום. אנחנו צריכים להתכונן לפחות ל-72 שעות קשות אולי אפילו יותר, אני אומר להתכונן אפילו לשבוע. ברור לי שבתום השבוע הזה לא יישאר זכר מלבנון והם יתחננו להפסקה אבל אנחנו כאן חייבים להיות חזקים ולהיות חלק מהלחימה כי העורף החזק שאנחנו ניתן לצה"ל יאפשר לצה"ל לנצח ולהוריד את האיום מצפון".

עוד התייחס להתנהלות הממשלה: "כל מה שקרה שבוע שעבר עם הסיפור של פרוייקטור הצפון זה תעודת עניות לממשלת ישראל, ממשלה שמתעסקת בעצמה במקום באזרחים שלה בזמן לחימה הופכת את עצמה להיות לא לגיטימית, לא יכול להיות שמי שינווט היום את מדינת ישראל זה רק מפלגות סקטוריאליות ולא המפלגה המרכזית שנבחרה שזו הליכוד. מדובר במפלגה הכי גדולה, מפלגה ימנית, ליברלית וכל הניסיון לקחתאת זה לקיצון בגלל לחצים כאלה, קואליציוניים הם פשוט הזויים ועצובים בעיניי. אני מצפה מדרעי בתור המבוגר האחראי, שידע שיש עת לכל דבר ובטח לא להביא חוק רבנים שגם ככה רומס את הרשויות המקומיות, גם ככה אנחנו רמוסים, הרשויות המקומיות מוכיחות יום אחרי יום מאז הקורונה, שהם אלו שמצליחות לטפל באזרחים. אנחנו מגיעים אליהם, מדברים איתם, מטפלים בהם ובמקום לסייע לנו ולתת לנו יותר סמכויות עם יותר אחריות, מה שמנסים לעשות זה לקצץ לנו בתפקידים, להשאיר כאן רשויות חלשות - גם קרן הארנונה שעכשיו מבקשים מאיתנו כספים, זה אומר שרוצים להחליש את הרשויות ולא נותנים לנו מענה מצד השלטון המרכזי וזה עצוב, הזוי והממשלה הפכה עצמה ללא לגיטימית כי היא פוגעת בכולם. כשהם פוגעים בארנונה של עיריית נשר, הם פוגעים גם בבוחרים שלהם. לנו כראשי ערים אין יהלומים ואין מטילי זהב, אנחנו מקבלים בדיוק את אותו שירות ולכן צריכים לאפשר לנו להמשיך בכך".

23/06/2024

צילום: נתי שוחט/פלאש90