ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
270

"אם נתכונן ברצינות ואיראן ובחיזבאללה ייראו- יכול להיות שתמנע המלחמה בצפון"

אלוף במיל' גיא צור, מפקד זרוע היבשה לשעבר ביקר את הממשלה: "הישגים טקטיים תמיד אפשר להשיג- אבל המדינה לא קבעה יעדים אסטרטגיים, מה שאומר שאנחנו יכולים להילחם עד אין סוף"


אלוף במיל' גיא צור, מפקד זרוע היבשה לשעבר, שוחח עם ליאת רון ב-104.5fm  על האיום של שר החוץ, ישראל כ"ץ על איראן: 'אם חיזבאללה לא יחדל מירי וייסוג מדרום לבנון, נפעל נגדו בכל העוצמה עד להשבת הביטחון והתושבים לביתם. ⁠משטר שמאיים בהשמדה דינו להיות מושמד'.

בפתח דבריו אמר האלוף במיל': "יש פה מדינה שהפסיקה לתפקד. יש עם נפלא, עם של גיבורים שיש לו הנהגה בזויה וכושלת".

לדבריו, "אנחנו לא צריכים להיות שם כבר, המלחמה בעזה הסתיימה במובן שיש לה עוד הישגים שהיא יכולה להשיג, היא יכולה להרוס עוד מנהרה, היא יכולה להרוג עוד מחבלים".

האלוף צור סייג, "אבל המדינה לא קבעה יעדים אסטרטגיים, מה שאומר שאנחנו יכולים להילחם עד אין סוף ואז זה באותה השיטה וזה כבר לא מאיים על החמאס, מכיוון שאנחנו בסד"כ קטן שם, אנחנו לא לוחצים עליו בשום דבר שבאמת מזיז לו כרגע כי הוא שולט ברצועה".

"בניגוד לתושבים ברצועה, שאף אחד מהם לא צדיק אבל, הם כולם די סובלים. את חמאס פחות מעניין כמה התושבים שלו סובלים".

עוד טען האלוף במיל' כי "אם הייתה פה ממשלה שרוצה את טובת ישראל היא הייתה קובעת יעדים אסטרטגיים וקודם כל מחזירים את החטופים הביתה במחיר של לומר 'אנחו מפסיקים את המלחמה הזאת כי היא לא תשיג יותר ממה שהיא השיגה."

המשיך: "ומתחילים להתכונן למלחמה הגדולה שאולי תהיה, שהיא הבעיה העיקרית שלנו שאולי תהיה, מול חיזבאללה ואיראן. אם נתכונן ברצינות ואיראן ובחזיבאללה ייראה שאנחנו מתכוננים ברצינות ונתחבר לציר האסטרטגי שארה"ב הציעה ולקיים הסכמי ביטחון לעתיד ישראל- אז יכול להיות שתמנע המלחמה בצפון ויהיה פתרון לבעיה של התושבהים האומללים שפונו לפני תשעה חודשים שאף אחד לא מטפל בהם, ואף אחד גם לא אומר להם מתי הם יחזרו".

"ראש הממשלה אומר: 'לא נורא אם זה לא יהיה עד ספטמבר'. הבן שלו יושב בשיקגו או גואטמלה, כשיש 120 חטופים", ציין.

עוד הוסיף האלוף מיל': "מצד אחד אנחנו עם של גיבורים, ומצד שני אנחנו עם לא נורמלי: יושב ראש ממשלה שכבר מואשם על ידי ועדה שסיימה את העבודה בכך שהוא אחראי על 45 חללים מאירוע מירון, השבוע התפרסם שהוא פוגע בביטחון המדינה של ישראל מועדת הצוללות, הוא מנסה למנוע ועדת חקירה על ה-7 באוקטובר ולא רוצה לקחת אחריות, והוא ממשיך לחבל בעיסקה שיכולה להביא את החטופים הביתה - זה דבר לא ייאומן, לא יודע איך אנחנו יכולים לקבל את זה".

גם חמאס לא תורם רבות לעיסקה, אי אפשר להטיל הכל על ראש הממשלה.

"חמאס הוא ארגון מנוול, אנחנו לא יכולים להשפיע עליו אלא בלחצים, לאורך כל הדרך היו הזדמנויות וככל שאנחנו מפספסים אותם המחירים יהיו יותר גדולים".

30/06/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90