גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
296

"אין יותר את הפריבילגיה של מלחמה חד-זירתית - להתכונן למלחמה בכמה זירות"

תא"ל במיל' צביקה חיימוביץ' על המלחמה מול חיזבאללה: "אין דבר כזה להשמיד את לבנון, האמירות האלה טובות לפרופגנדות פוליטיות - אין לזה שום אחיזה במציאות"


מפקד מערך ההגנה האווירית לשעבר בחיל האוויר, תא"ל במיל' צביקה חיימוביץ' שוחח עם גדי נס ב-104.5fm על התמודדות מערך ההגנה האווירית עם הכטב"מים, היערכות מערך ההגנה האווירית למלחמה עצימה עם חיזבאללה, שיגור טילים וכטב"מים מאיראן ותימן המשך ירי רקטות לדרום.

בפתח השיחה התייחס למטח הירי לעבר הדרום ואמר: "האירועים האלה מתכתבים עם המציאות, הדברים האלה לא חיים בוואקום, המטח בדרום מאזור חאן יונס, הוא ביחד עם הדיווחים על השלב העצים ולקראת המעבר לשלב הבא".

עוד אמר: "כל המילים שאומרות שאנחנו קרובים ל'הכרעה' ו'ניצחון'- הן סתם מילים, נמאס מהן כבר, הן לא היו נכונות ב-7 באוקטובר והן לא נכונות היום בראשון ביולי".

המשיך: "כשאתה נלחם מול ארגון טרור כל הטרמינולוגיה והמעשה הצבאי והמדיני צריך להיות אחרים לחלוטין. לצערי אנחנו תשעה חודשים לאחר פתיחת המלחמה ולא השכלנו לשנות את זה".

נוכל להתמודד עם כמות הרקטות והטילים שישוגרו לישראל במלחמה עם חיזבאללה?

תא"ל (מיל') חיימוביץ' השיב: "אני לא מכירה מערכת בעולם שאין לה אילוצים ומגבלות בהפעלת הכוח, לא משנה אם הגנה או התקפה, תמיד יש קצה גבול".

בהמשך השיחה התייחס מפקד מערך ההגנה האווירית לשעבר בחיל האוויר,לזירה הצפונית מול חיזבאללה: "מי שרוצה את ההקשר ב-7 באוקטובר במשך 4 שעות שיגר החמאס כ-3500+ טילים ורקטות, חמאס הוא ארגון הרבה יותר קטן מחיזבאללה", וסיכם, "אין לנו יותר את הפריבילגיה של מלחמה חד-זירתית, מה-7 באוקטובר הנחת היסוד היא שלמלחמה תמיד יהיו כמה זירות".

עוד טען מפקד מערך ההגנה האווירית לשעבר: "בסוף השילוב הוא של הגנה והתקפה- אין אף פעם פתרונות חד -גוניים".

יו"ר התעשייה האווירית יאיר כץ ושר החוץ ישראל כ"ץ דיברו על נשק שובר שוויון.

על כך השיב התא"ל במיל': "צה"ל וחיל האוויר עוד לא הראו את יכולתם גם בהקשר של המסה והעוצמה וגם בהקשר של הקטלניות. אני חושב שחיזבאללה מכיר את זה. אני בכלל לא אוהב את דברי הרהב על להשמיד את איראן".

בסיום דבריו אמר: "אין דבר כזה להשמיד את לבנון, האמירות האלה טובות לפרופגנדות פוליטיות- אין לזה שום אחיזה במציאות".

01/07/2024

צילום: מתי שטרן/פלאש90