קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
104

"ירי חזבאללה חשוב לא כמה יורים אלא לאן הם יורים. חזבאללה החליט לפגוע כלכלית בישראל"

מנכ"ל "הביטחוניסטים" סא"ל (מיל') ירון בוסקילה: "אנחנו בשלב שבו שברנו את מערכת ההגנה הסדורה של חמאס. נצטרך להעמיק את ההישג שלא תהיה לחמאס תשתית טרור ויכולת צבאית".


"אנחנו בשלב שבו שברנו את מערכת ההגנה הסדורה של חמאס. נצטרך להעמיק את ההישג שלא תהיה לחמאס תשתית טרור ויכולת צבאית". כך אמר הבוקר מנכ"ל "הביטחוניסטים" סא"ל (מיל') ירון בוסקילה בראיון ליואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm. 
האם אנחנו עלולים להישאר הרבה שנים בעזה ולהילחם שם בסוג של מלחמת גרילה?
"השאלה אם אחנו נרצה לחסל את החמאס או לא. אנחנו נמצאים בשלב שבו שברנו את מערכת ההגנה הסדורה של חמאס ברוב רצועת עזה לפני רפיח. נצטרך להעמיק את ההישג עד שלא תהיה לחמאס תשתית טרור ויכולת צבאית. כששואלים מה זה ניצחון, כביכול שאלה שקשה להסביר אותה, ניצחון הוא בעצם כשאתה מונע מהצד השני את היכולות הצבאיות וההתקפיות שלו גם אם חמאס יישאר ברמת האידיאולוגיה שלו שאותה אפשר לנצח באמצעות חינוך או לבחור בחירות אחרות. אפשר לנצח את היכולות שמתלוות לאותה אידיאולוגיה והופכות אותה למעשיות וזה בעצם הנצחון על הטרור ונשיג אותו בלחימה קשה ארוכה בתוך רצועת עזה עי שבירת השליטה המבצעית ובפשיטות. זה נשמע קשה וארוך אבל עשינו את זה כבר ביהודה ושומרון אחרי "חומת מגן". 
חיסול הבכיר מאד בחזבאללה הוא כבר החיסול השני לאן זה הולך כמה הוא משמעותי? 
מדובר בבכיר חזבאללה שחוסל אחראי על כל שיגורי הרקטות על הצפון. גם מי שיאייש את התפקיד שלו לא אומר שיש לו את הניסיון הנדרש ולכן לדבר הזה יש אפקט מיידי על חזבאללה. בדרך כל ההסכמים בעבר עם חזבאללה כללו הפסקת הפגיעה בבכירים יותר מאשר בפגיעה באוכלוסיה אזרחית. זה הדבר הנכון לעשות. 
חזבאללה הגיב אתמול מיד בירי של כ-100 שיגורים לאצבע הגליל. לאיזה תגובה נוספת צריך לצפות אם בכלל?
"הירי של חזבאללה השאלה היא חשוב לא כמה הם יורים אלא לאן הם יורים. כשהם רוצים הם יכולים לפגוע בצורה מדויקת בבסיסי צה"ל ואפילו מתקנים אזרחיים. חזבאללה החליט בין היתר לפגוע כלכלית בישראל הוא יודע שעל כל בית כזה מפצים את אותם התושבים. הם יודעים שלמלחמה הזאת יש מחיר גבוה בישראל. השאלה אם זה יסתיים במטחים נרחבים, או בשטחים פתוחים". 
אז למה אמורים תושבי הצפון להמתין כעת? ראינו מה קרה ביום ששי שעבר.
"כדי להעריך מה תהיה התגובה חזבאללה התשובה נמצאת אצל איראן והשאלה אם היא תרצה להסלים את זה. את זה נראה ביומיים הקרובים אפילו בשעות הקרובות". 
04/07/2024

חסן נסראללה - ארכיון | צילום: פראן קבדו/פלאש90