גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
70

"לא פשוט שבעיצומה של מלחמה מצליחים להביא הישגים להתיישבות"

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק (הציונות הדתית) על הנחקרים בחשד למעורבות בפרשת "רצח" מחבל הנוחב'ה: "ביקשתי דיון בממשלה על כל ההתנהלות של האכיפה בתקופה הזו"


שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק (הציונות הדתית) שוחחה עם גדי נס ב104.5fm על הקמת מאחזים בדרום הר חברון.

בפתח השיחה ביקשה השרה סטרוק להצדיע לגיבור שנפל אתמול (ראשון) רס"ן ג'לאא אברהים, מפקד פלוגה בחיל הנדסה בן 25 מסאג'ור, שנהרג בקרב ברצועת עזה, "כולנו מצטערים שנפל חלל", עוד אמרה: "חושבת שכולנו רואים כמה הברית בין עם ישראל לעדה הדרוזית היא ברית חזקה".

על הקמת מאחזים בדרום הר חברון אמרה: "בשורות טובות - צריך לשמוח בהם. צריך לדעת שזה לא פשוט ומובן מאליו שבעיצומה של מלחמה מצליחים להביא הישגים להתיישבות", הוסיפה: "אני כשרת ההתיישבות פועלת לעזור למתיישבים לחזק את רוחם והקהילות שלהם, לתת להם עידוד בתקופה הקשה הזו שהם עוברים".

כשנשאלה בהמשך השיחה השרה סטרוק לגבי הנחקרים בחשד למעורבות בפרשת "רצח" מחבל הנוחבה שחדר לישראל ב-7 באוקטובר, השיבה: "פניתי וביקשתי שיהיה דיון בממשלה על כל ההתנהלות של האכיפה בתקופה הזו, יש חוסר היגיון במה חוקרים ומה לא".

בסיום השיחה התייחסה לעסקת החטופים הנרקמת: "לא יכולים לתת את ידינו לעסקה כזו, אם חלילה נתקדם לעסקה כזו מופקרת לא נהיה שם".

08/07/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90