ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
159

"ההנחה שרק לחץ צבאי יביא את התוצאה - לא נכונה"

אלוף (מיל') גיורא איילנד, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי על הירי על עסקה מול חמאס: "אם מישהו יכול להבטיח לחמאס שהחזרת החטופים היא הפסקת המלחמה והמשך שלטונו - הוא יסכים"


לשעבר ראש אגף המבצעים בצה"ל וראש המל"ל, אלוף (מיל') גיורא איילנד שוחח עם ליאת רון ב-104.5fm על האזעקות שהופעלו אתמול (ראשון) בערב, בקריית שמונה וביישובים בצפון עמק החולה וזוהו מספר נפילות בקיבוץ הגושרים שגרמו נזק למבנים במלון במתחם הקיבוץ.

בפתח דבריו אמר איילנד: "כבר תשעה חודשים שלא רק קשה אלא, שאין דרך למדינה". עוד אמר ראש אגף המבצעים בצה"ל: "יש למדינת ישראל כרגע שתי חלופות עקרוניות האחת אומרת עסקת חטופים בעזה, בוא נסכים לעסקה פשוטה שבה חוזרים כל החטופים ונפסקת המלחמה - הממשלה לא רוצה".

אתה מאמין שלחמאס תהיה המוטיבציה לשחחר את כל החטופים?

 איילנד השיב: "התשובה היא כן. אם מישהו יכול להבטיח לחמאס שהחזרת החטופים היא הפסקת המלחמה והמשך שלטונו - הוא יסכים. זה מה שהוא רוצה. האפשרות השנייה, מה שנתניהו רוצה, לא לסיים את המלחמה בעזה - לא להחזיר את כל החטופים שימותו במנהרות אט - אט".

לדבריו, "היות וישראל לא מוכנה לעסקה הזו, אנחנו תקועים. זה נובע מכך שאת המלחמה אנחנו מנהלים לא טוב", הסביר: "ההנחה שרק לחץ צבאי יביא את התוצאה היא לא נכונה".

09/07/2024

גיורא איילנד | צילום: פלאש90