קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
86

"גם אם ב-20 באוגוסט ייגמר הסיפור ויגידו לנו תחזרו, אני פותח את מוסדות החינוך במטולה"

דוד אזולאי, ראש מועצת מטולה: "יש נזק גדול מאד. יותר מ-40 אחוזים מבתי האב נפגעו, הרבה תשתיות נפגעו והנזק נאמד ב- 100 מיליון שקלים כדי לשקם"


דוד אזולאי, ראש מועצת מטולה שוחח עם יואב מינץ ברדיו צפון 104.5FM והתייחס להחלטת ראש הממשלה שפורסמה אתמול שאומרת כי עד ה-31 באוגוסט התושבים יחזרו למטולה:

"אנחנו קבענו את ה-1 בספסטמבר, תאריך היעד שבו נוכל לחזור ולפתוח את שנת הלימודים פה אצלנו ביישובים. לצערי אני לא רואה את זה קורה, למרות שאני מאוד אופטימי, גם אם ב-20 באוגוסט ייגמר הסיפור ויגידו לנו תחזרו, אני רואה את עצמי פותח פה את מוסדות החינוך, עם כל הבלגן. לשמחתי מוסדות החינוך במטולה לא נפגעו נכון לעכשיו, ומבחינתי תהליך ההכנה שלהם, גם אם יהיה חלקי, זהיקח כמה ימים אבל זה יקרה. אני מאוד מקווה. אני כבר 9 חודשים פה, זה פשוט לא להאמין, בלי אנשים, בלי תושבים, בלי רעש של ילדים".

עוד סיפר על הנזק בעיר מטולה: "בערך 40% מבתי האב במטולה נפגעו ברמה כזו או אחרת, מלא תשתיות ציבוריות, כבישים ומדרכות, עמודי תאורה וחשמל, כיכרות - הרבה עשרות מליוני שקלים, מתקרב לכיוון המאה מליוני שקלים כדי לשקם את הסוגיה הזו, וזה רק כרגע, יש שכונות שאנחנו לא יכולים להגיע ולראות. יש שכונה שכבר לא הייתי בה חודש, אני לא יודע מה קורה בה, רואים אותה רק מרחוק. נפצעו לי שני חברי כיתת כוננות. עד שנוכל לשקם באופן קוסמטי נצטרך חודשיים-שלושה וזה גם משהו שממשלת ישראל צריכה לעשות. היא צריכה לזכור שכשהיא אומרת לנו 'תחזרו', צרך לזכור לאן אנחנו חוזרים. שלא ביום אחד יגידו לחזור וכולם מיד עוזבים את המלונות ומגיעים".

על הידיעה כי תתעכב תחילת תיפקודו של הפרוייקטור החדש לצפון האלוף במיל' אליעזר צ'ייני מרום בעקבות ניגוד אינטרסים ומעורבות בנושא הצוללות: "עוד דשדוש של ממשלת ישראל, לקח להם 8 חודשים וחצי לקבל החלטה בכלל, מינו פרוייקטור ראשון ועכשיו ממנים פרוייקטור שני וגם הוא לפי הידיעה לא מתיחל. אותי זה לא מפתיע, אנחנו רואים את הדשדוש של הממשלה הזו שפשוט לא רוצה לעשות לא בצד הבטחוני ולא בצד הכלכלי. זו צריכה להיות ידיעה בעמוד הראשון ולא בעמוד 23. זו בדיוק הממשלה שלנו, יש בדיוק משרד שהוקם לטובת טיפול בנושא הנגב והגליל - למה לא נותנים לו? כי השר וסרלאוף סוחף מחמאות על התפקוד המצוין שלו במהלך המלחמה, אז במקום להגיד שזה משרד שעובד טוב ובוא ניתן לו אתהתפקיד אז אומרים 'לא, ניתן קודם לאבי כהן, אח"כ לצ'ייני', אח"כ ימצאו עוד מישהו, וככה מגלגלים את הזמן. אנחנו בדיוק שבועיים וחצי מאז המינוי, שום דבר לא התקדם, אנחנו לא רואים אותו בשטח וזה עצוב".

 

09/07/2024

צילום: יוסי אלוני/פלאש90