ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
196

"אולי זו העת להתנתק מהממשלה"

משה דוידוביץ' ראש מועצת מטה אשר ויו"ר פורום יישובי קו הגבול על המצב בצפון: "מישהו נרמל את החיים בצפון, כל יום הוא יום חדש שאתה לא יודע מה ייפול" • עוד אמר: "להתחיל עם הפסקת תשלומי מיסים"


ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות, משה דוידוביץ' שוחח עם ליאת רון ב-104.5fm על 45 רקטות שנורו אתמול (שלישי) בערב לרמת הגולן, אחד מהם פגע בכלי רכב שנסע על ציר תנועה ראשי באזור, בסמוך לקיבוץ אורטל, שנהרגו ממנו בני זוג, תושבי הקיבוץ והורים לשלושה ילדים.

לדבריו, "זה כבר נהיה נדוש לומר שהימים שלנו קשים, כי מישהו נירמל לנו את החיים והרגיל אותנו שבצפון אפשר לחיות בצורה כזו שכל יום הוא יום חדש שאתה לא יודע מה ייפול עליך, זה שמהו שבעולם מתוקן לא היה קורה, כנראה שזה סטארט אפ חדש של ממשלת ישראל שחושבת שהצפון זה חבל ארץ שאפשר לעשות מה שרוצים, איך שרוצים ובעצם לא לעשות לא כלום".

המשיך, "אוטוטו חודשיים מהכרזת המדינה על תוכנית 'צפונה', אפס מעשה. אוטוטו חודש אחרי ההכרזה על הפרויקטור, אפס מעשים".

עוד אמר: "מה שעצוב לי יותר מכל זה שבתוך כל הכאוס נהיה עניין שבשגרה שנופלות קטיושות, שנכנסים כטב"מים, אנשים מתים - והעולם שותק, המדינה שותקת והממשלה לא בנמצא. זה לא ייאוש, זה עצוב".

כשנשאל לגבי מינוי הפרויקטור לשיקום הצפון, השיב: "צ'ייני לא קיבל אישור למינויו כי יש ניגוד עניינים בינו לבין רה"מ בגלל פרשת הצוללות".

עוד סיפר דוידוביץ': "בתוך הדבר הזה היה לנו קש קצרצר להיאחז בו, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שהיה מתקשר איתנו פעם בשבוע עכשיו גם את זה אין לנו, יש את צ'ייני, הוא לא צריך להיות אחראי יש פרוקטור שלא מונה".

האם לא הגיעה העת להתנתק ממדינת ישראל?

השיב, "אנחנו מדברים על זה כבר תקופה ארוכה, בשביל ליישם את זה נצטרך לעשות דברים מאוד דרמטיים, שאולי באמת אנחנו, כל ראשי הרשויות, עסוקים פה מבוקר ועד לילה לנסות לייצר איזו נורמטיביות במלחמה הזו ולתת מענים בסיסיים שהתושבים שלנו צריכים. אבל, יכול להיות שאנחנו צריכים לחשוב במשותףעל להתנתק. דיברתי על זה יותר מפעם אחת מתוך מטורה שזה יתרומם. אולי זו העת להתנתק מהמממשלה. להתחיל עם הפסקת תשלומי מיסים, ניתוק של מערכות חינוך ממערכות החינוך הממשלתיות".

ראש המועצה האזורית טען: "הבעיה היא שכולם עסוקים בעצמם עם עצמם במקום להרים את הראש ולראות איך אנחנו מתמודדים עם ההתעלמות הבוטה והפוגענית הזו בחיי התושבים שלנו".

עוד טען כי "זה כבר לא זלזול, זאת ההתנתקות המוחלטת שאתה מבין שאתה לבד במערכה הזו. יש דברים שגם אם נתנתק לא נוכל להתמודד איתם עם כל האיומים האלה מהצפון, לא נקים צבא חליפי או משטרה חליפית".

10/07/2024

משה דוידוביץ' | צילום: יניב לני