זהבי עצבני

עם נתן זהבי
איתן כבל
"אין מנהיגות מאחדת שחושבת מה יהיה בעוד 20 שנה"
המאזין: "אני מגדיר את עצמי כתומך רפורמה, אבל מבין שעל הצד שמתנגד עברה שנה כואבת מאוד" • איתן כבל: "כל אחד רואה מלא מלא על הצד שלו"
28/09/2023
מחאה בכיכר דיזינגוף
עם חד בלב אחד?
המאזין: "מעם אחד הפכנו להיות 'אתם ואנחנו' וזה רע מאוד, כי מה קורה עם אלה שבאמצע?" • איתן כבל: "אתה נוגע בלב ליבה של הבעיה הקיימת"
28/09/2023
איתן כבל
50 גוונים של ישראליות
המגיש: "הכוח המרכזי היום, הוא של המסורתיים" • המאזין: "אבל מה יקרה בעוד עצור כשלחרדים יהיו 80 מנדטים?" • המגיש: "זאת תהיה מדינת הלכה"
28/09/2023
מרב מיכאלי
מפלגת העובדה, פניה לאן?
המאזין תקף את יו"ר העבודה • איתן כבל השיב: "מרב מיכאלי היא לא הסיפור, להפיל על כתפייה כל חטאי התרסקותה של המפלגה זה לא נכון"
28/09/2023
איתן כבל
"הגולם קם על יוצרו"
המאזין טען כי מקרי הרצח המזעזעים בחברה הערבית הם פועל יוצא של נקמנות • המגיש לא הסכים והדגיש: "המדינה במשך שנים התעלמה והעלימה עין"
28/09/2023
הפגנה נגד האלימות במגזר הערבי - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר
מי האשם?
המאזין על הימים המדממים בחברה הערבים: "ברגע שהנשק אצלם, הם לא יכולים שלא להשתמש בו - אי אפשר לתת להם חופש" • המגיש השיב
28/09/2023
מלחמת יום הכיפורים - ארכיון
50 שנה אחרי
המאזין: "הזיכרון הראשון שלי מהילדות הייתה מלחמת יום הכיפורים" • איתן כבל שיתף בזיכרונותיו ופרשנותו בכל הנוגע לתפקודו של האגף המודיעיני
28/09/2023
איתן כבל
השיחה שתמה בסערה
המאזין: "עשית את המוות לאהוד ברק, לא נתת יום אחד של חסד למי שהוציא את ישראל מלבנון" • איתן כבל: "אתה תוקע לי סכינים בגב בלי להגיד את האמת"
28/09/2023
בנימין נתניהו ונפתלי בנט (ארכיון)
פוליטיקה, עניין של סגנון?
המאזין: "מה תעשו כשכל התיקים של נתניהו יתפוררו? איך תשנו בלילה?" • המגיש: "מי שמבקר צריך להסתכל על עצמו במראה - שתו את הדם של בנט עם קשית"
28/09/2023
מחאה נגד הרפורמה המשפטית - ארכיון
"אולי הגיע הזמן להיפרד?"
כך שאל המאזין • איתן כבל השיב בנחרצות: "החברה הישראלית איבדה את הנרטיב המשותף שלה, אבל בואו לא נדבר על המפריד - בואו נתמקד במחבר"
28/09/2023
כסף - צילום אילוסטרציה
הכול עולה?
המאזין התייחס ליוקר המחיה המתגבר ושיתף בתסכולו • איתן כבל ביקש לציין: "הנגיד לא יצר את המצב הזה - ההפך, הוא מנסה לתקן, אבל לא תמיד מצליח"
28/09/2023
איתן כבל
שלום בית?
המאזין: "האויב המשותף הגדול שלנו הם המוסלמים" • איתן כבל: "אני מבין את הכאב שלך, אבל אין לנו ברירה אלא למצוא את הדרך לחיות פה ביחד"
28/09/2023
איתן כבל
"אין צדיקים - לא בין המוחים ולא בין המתפללים"
המאזין: "אני חילוני, אבל מה שקרה בדיזנגוף זעזע אותי" • המגיש: "מארגני התפילה לא היו צריכים לעשות תרגילים, אבל התנהגות המוחים זעזעה גם אותי"
28/09/2023
גיוס חרדים - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר
"אם הדתיים רוצים ללמוד, שישלמו מחשבונם"
כך טענה המאזינה ושאלה: "למה אני צריכה לשלם על זה? הם בכלל לא יודעים כמה החיילים נותנים מבריאותם וגם מנפשם" • כיצד השיב איתן כבל?
28/09/2023
אוהד מכבי תל אביב (למצולם אין קשר לכתבה)
מכבי יש רק אחת?
המאזין טען: "מכבי תל אביב היא קבוצת הספורט הראשונה שהוקמה בישראל - לכן, אנחנו מכבי הנכונה והאמיתית" • האם איתן כבל הסכים? האזינו
28/09/2023
מחאה בכיכר דיזינגוף
בעד או נגד, זאת השאלה
המאזין: "אתה מגנה את מה שקרה ביום כיפור בתל אביב? בושה וחרפה מה שעשו שם - עכשיו תגיד אם אתה מגנה או לא" • איתן כבל: "אני לא עובד אצלך"
28/09/2023
עוד קטעים

  צרו קשר עם 'זהבי עצבני'

אביר המסכנים והעזובים ומגן הקשישים והגלמודים - נתן זהבי, העצבני שהקדיש את חייו כדי להילחם את מלחמתם של חסרי הקול, משוחח מידי יום עם מאזינים על עניינים ברומו של עולם והשיחות, איך לומר, לעיתים מגיעות לטונים גבוהים. האיש שלא מפחד להגיד כל מה שהוא חושב ולהביע את דעתו בכל נושא ועניין, מחכה לשמוע אתכם. חושבים שאתם מסוגלים להתמודד איתו?

יש לנו מה להגיד על נתן זהבי:

זהבי החל את דרכו בתקשורת בגיל חמש עשרה כצלם עיתונות וככתב לענייני כדורגל. שנתיים אחר כך החל לעבוד בשבועון העולם הזה אולם מאוחר יותר נחשד בהצתת מערכת העיתון. זהבי היה פעיל במספר תנועות נוער ובהפגנות למען אחווה יהודית - ערבית. זהבי, בעל 'השכלה ים תיכונית' לפי הגדרתו שלו, הסתבך בצעירותו מספר פעמים עם רשויות החוק: בגיל עשרים נשפט בארצות הברית, על תקיפת מנהיג המפלגה הניאו-נאצית ג'ורג' רוקוול. שנתיים אחר כך נעצר לאחר שנפגש כעיתונאי עם אנשי פת"ח בבולגריה, פעולה שהייתה אסורה על פי חוק באותם ימים. 

בשנת 1972 נעצר בפרנקפורט כחשוד בשוד יהלומים, אך מאוחר יותר שוחרר מחוסר ראיות. לימים סיפר בראיון עיתונאי שכשישב במעצר בגרמניה גמלה בליבו ההחלטה לעזוב את הפשע. מאוחר יותר התגורר בדרום סיני ושימש כתב גלי צה"ל בדרום. לאחר חתימת הסכם השלום עם מצרים, היה זהבי ממפוני הישוב אופירה. אחר כך היה בעל טור בעיתון 'ידיעות אחרונות', עורך הירחון 'מוניטין פנטהאוז', ומשנת 1992 כותב טור קבוע ב'מעריב'. בשנת 1995 יצא לאור ספרו 'על גדות הביוב' ובו סיפורים אישיים על העולם התחתון התל אביבי. בנוסף לפעילות עיתונאית, שיחק זהבי במספר סרטים ישראליים וביניהם 'מציצים', 'שורו', 'כחול עמוק', 'עפולה אקספרס', 'הערב סרט', 'האח של דריקס', 'מר באום' ועוד. זהבי הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות בנושא חברה לשנת 2000.