מיכל דליות

שישי ב-10:00
מיכל דליות
"כל נושא התובנה לא צריך להדאיג כרגע"
מיכל הרגיעה מאזינה חילונית ששוקלת האם להכניס את נכדתה בת ה-10 חודשים לגנון של חב"ד: "כל מה שאנחנו צריכים זה לוודא שהמסגרת תהיה חמה ומחבקת"
19/07/2019
ילד וילדה משחקים
"אלו גילויי אהבה תמימים ובריאים"
מיכל הרגיעה סבתא לילד בכיתה א' שסיפרה בחשש: "נכדי הגיע הביתה וסיפר שיש לו חברה והוא נתן לה נשיקה והם התחתנו"
19/07/2019
"לספר את האמת על בנק הזרע"
איך לתקן את העיוות במציאות של ילד יחידני שגדל עם השקר ש'אבא בארה"ב'? מיכל: "טעות גדולה לשקר" • וגם, איך לספר לו שאני נוסעת ל-10 ימים לחו"ל?
19/07/2019
בן 7 מסרב לכתוב כבר חצי שנה
מיכל דליות: "אני מניחה שהיה משהו שגרם לו להתנגד לכתיבה" , והמליצה על אבחון פסיכו-דידקטי שיסייע לטיפול הראוי ביותר לילד
19/07/2019
"תדאגו לחזק את התחושה שאתם שולטים במצב"
יש לכם ילדים מתבגרים? מיכל דליות בהמלצה לאם שהודתה בחוסר האונים שהיא חשה: "אני מסתובבת עם תחושות קשות, בעיקר בתקופה זו של החופש הגדול"
19/07/2019
חרדת נטישה?
המאזינה: "כשבעלי שב מהעבודה שבמסגרתה הוא נעדר מהבית שבועיים בכל חודש, בתי בת השנתיים נצמדת אליו, לא עוזבת אותו ולא מוכנה שהוא יעזוב"
19/07/2019
"70% מהילדים עד גיל 13 נחשפו לפורנוגרפיה"
מיכל דליות הביאה את המספרים המפחידים והתריעה: "הכל זה חינוך. הטלפון של הילד הוא מכשיר מסוכן" • ואיפה אנחנו ההורים נמצאים?
19/07/2019
מיכל דליות
איך מסבירים לילדה שסבתא שלה התאבדה?
המאזין סיפר בדאגה: "אני לא יודע איך לספר לבנות שלי שסבתא שלהן שמה קץ לחייה, כרגע זה מרגיש לנו כמו סוד" • מיכל דליות הביאה פתרון לסוגיה
12/07/2019
אבא במשרה מלאה
"במשך תקופה ארוכה לא עבדתי ומאז שחזרתי לשוק העבודה הילד שלי מתקשה להתמודד עם המצב" • המאזין סיפר בגילוי לב על רגשותיו, מה עליו לעשות?
12/07/2019
איזה רוח שטות
"הילדה שלי הופכת להיפראקטיבית, ואנחנו לא מצליחים להשתלט עליה": המאזינה מודאגת ממצב בתה בת ה־3.5 • תשובתה של מיכל תפתיע אתכם
12/07/2019
"אל תדאג אבא, אנחנו משחקות בגננת המתעללת"
המאזינה סיפרה למיכל באימה: "בעלי ראה שהילדה הגדולה צועקת על הקטנה ומניחה עליה כריות, הוא הפסיק את המשחק ואמר שהוא לא מוכן למשחקים האלה"
12/07/2019
"בעלי תחרותי, ולא נותן להם לנצח במשחקים"
משחק החיים
"בעלי לא נותן לילדים שלי לנצח במשחקים": המאזינה אם לשני בנים זועמת על התנהגותו של אבי ילדיה • מיכל: "את לא יכולה לשנות אותו"
12/07/2019
מסיבת גן
מה תעשה אם לשתי בנות שהיו בגן יחד, ובשנה הבאה עתידות לעבור כל אחת לגן אחר? מיכל דליות עם כל התשובות
12/07/2019
ספרים רבותיי, ספרים
ילד קטן, כסף גדול
שעת סיפור • מיכל דליות המליצה לנו על ספרי קריאה נהדרים לילדים, והפעם: בנושא חינוך פיננסי
12/07/2019
עוד קטעים

  צרו קשר עם מיכל דליות

'סופר נני', האימא של כל האימהות, אוטוריטה בענייני ילדים, הורות, משפחה וכל מה שביניהם. מידי שישי מיכל עושה עבודת קודש ועוזרת להורים שנתקלו בבעיות בגידול ילדיהם. למרות שמיכל מגישה את תכניתה ב-103FM כבר מספר שנים המרכזייה באולפן עדיין קורסת מידי שבוע.
בסגנונה המפורסם והמיוחד כל כך, משוחחת מיכל עם המאזינים ומהווה עבורם אוזן קשבת ומקור סמכות ממעלה ראשונה, תוך שהיא מעניקה כלים מקוריים להתמודד בזמן אמת עם הבעיות הניצבות מולם. ברוב המקרים, היא מהווה גם חבל הצלה ומקור לשינוי של ממש בחייהן של משפחות רבות ושל מאזינים רבים. מפחדים מ-'גיל שנתיים הנורא'? יראים מ-'גיל ההתבגרות הארור'? צריכים קצת מנוחה אבל רגשות האשמה אוכלים אתכם? זאת התכנית בשבילכם.

יש לנו מה להגיד על מיכל דליות:

מיכל דליות (דורון), כוכבת הסדרה 'סופר נני', יועצת משפחתית, מרצה על נושאים מגוונים מעולם הפסיכולוגיה והחברה ומפעילה תכנית להכשרת יועצות משפחתיות.

מיכל נולדה בת"א, ואת שנות הילדות והבגרות העבירה בעיר ילדותה. מיכל למדה בסמינר 'לוינסקי' והוסמכה להיות גננת ומורה לגיל הרך. עם סיום לימודיה התחילה לעבוד כמורה בבי"ס 'לדוגמא' בת"א שם גם למדה בילדותה.

תוך עבודתה כגננת התחילה מיכל את מסלול ההכשרה של 'מכון אדלר' בתוכנית להנחיית קבוצות הורים. עם סיום ההכשרה שימשה כמנחת קבוצות הורים וקבוצות מגוונות ב-'מכון אדלר' וביניהן: קבוצת אבות אסירים הנמצאים בשיקום בכלא השרון, קבוצות הורים לילדים צעירים והורים למתבגרים, מדריכים בפנימיות, עובדי משרדים ממשלתיים, קצינות נפגעים בצה"ל ועוד. בין השנים 2001-2003 שימשה מיכל כחברת הנהלת 'מכון אדלר' ובשנת 2005 מונתה מיכל דליות לתפקיד מנהלת בית הספר להורים והיחידה למשפחה וקהילה ב-'מכון אדלר', תפקיד אותו מילאה עד למחצית הראשונה של שנת 2007.

במהלך 2006 נבחרה מיכל להוביל את התוכנית 'סופר נני' בערוץ 2, מבין 600 מועמדות שנבחנו לתפקיד זה. מאז היא מוכרת כ-'סופר נני' הישראלית.

ספרה הראשון של מיכל היה ספר שירים 'למימוש החלום' בהוצאת סער, פורסם ב- 1990. ספרה השני, שהינו ספר הדרכה להורים, 'אין ילדים רעים' יצא לאור בשנת 2009 והינו רב מכר בספרי חינוך והדרכת הורים. בשנת 2015 הוציאה מיכל את ספר הדרכת ההורים השני שלה 'הורים, מה השאלה' אותו ניתן להשיג בחנויות ספרים ברחבי הארץ. בנוסף כתבה מיכל שלושה ספרי ילדים: 'אבל הוא התחיל' העוסק במריבות אחים, 'בתאבון רוני' העוסק בילדה עם בעיות אכילה ו-'לילה טוב עומר' הנותן פתרון לבעיות שינה של ילדים.

מיכל מנהלת ומפעילה את 'מרכז מיכל דליות' בו מופעלת תכנית להכשרת יועצות משפחתיות שתיתנה מענה לתושבי המדינה בהדרכת הורים בגישתה. כמו כן יש במרכז צוות של נשות ואנשי מקצוע אשר נותנים מענה לפונים אליהם בבקשה להדרכת הורים.