מיכל דליות

שישי ב-10:00
מיכל דליות
מה לעשות אם האחיינית שלי מרגישה שונה?
האם שונה זה רע?
המאזינה ביקשה עצה בנוגע לאחייניתה שחשה שונה מאחיותיה • דליות: "את אומרת שאת שונה ואת צודקת"
15/03/2019
הילד לא מפסיק להרביץ
"מה, אני לא מספיק?"
בנה הבכור של המאזינה בן ה-4, מתנהג באלימות מאז שנולד אחיו הצעיר • דליות בתגובה: "את עושה לגננת את העבודה"
15/03/2019
הבת הבכורה לא מרוצה
"ואז התחילה מן רגרסיה כזאת"
המאזינה אובדת עצות נוכח התנהגותה הפראית של בתה הבכורה • כיצד ניתן להחזיר את המצב לקדמותו?
15/03/2019
מיכל דליות
"את לא תינוקת, אבל את עדיין צריכה עזרה"
מיכל דליות עונה לשאלת פייסבוק של מאזינה
08/03/2019
אל תבכי לי, ילדה
המאזינה לא יודעת כיצד להתמודד עם בתה בת ה-5 שנעלבת מהכול בקלות: "זה כבר מעצבן" • החמיאה למיכל: "את תמיד מצליחה להפתיע אותי בתגובותיך"
08/03/2019
מיכל דליות
"שאף אחד לא ידחוף את האף שלו לחדר השינה שלכם"
מיכל דליות למאזינה ששוקלת לשנות את הרגלי הלינה המשותפת של שני ילדיה בני השנתיים וחצי, עקב ביקורת שקיבל בעלה בנושא
08/03/2019
מיכל דליות
"תמיד תזכרו איך היה הילד שלכם לפני שהגיע לגיל ההתבגרות"
מיכל דליות מרגיעה וממליצה לאם לנער בן 16 שמתנהג בצורה בלתי נסבלת, לטענתה • "זו תקופה של עננה רגשית כבדה, שגם הם לא מבינים אותה"
08/03/2019
למצולמת אין קשר לכתבה
לא מניקה? לא נרדם
המאזינה: "הילד שלי בן שנה והוא פשוט הפך אותי למוצץ אנושי. אני רוצה לגמול אותו מהנקה, אבל יש לי טראומה מהבכי שלו" • מה מיכל דליות המליצה?
08/03/2019
"למה הוא לא משתף אותי בכלום?"
בנה בן ה-13 של המאזינה ילד טוב ועוזר בבית, אבל לא משתף אותה כלל בחייו הפרטיים • האם נכון לדובב אותו או שמדובר בעניין לגיטימי?
08/03/2019
מיכל דליות
"הבת שלי מצטיינת אבל לא מרוכזת בכלל"
פרדוקס? לפי מיכל דליות דווקא ממש לא • מה המליצה למאזינה לעשות?
08/03/2019
ארון מבולגן
בין כל הבלאגן
המטרה: לגרום לילדה בת 10 להפסיק להיות בלאגניסטית, אבל לא כל האמצעים כשרים • מיכל עם טיפים לאמא מודאגת שהבת שלה לא מפסיקה לבלגן את הבית
01/03/2019
ריב בין אחים
שוכחים שהם אחים
איך מתמודדים עם ריחוק בין אח לאחות? המאזינה מספרת: "הבת שלי מחפשת את נוכחותו, והבן מתעלם ממנה"
01/03/2019
גיל ההתבגרות
לא רוצה? לא צריך!
המאזין סיפר שבתו בת ה־15 לא מעוניינת להגיע לחופשה משפחתית והוא תוהה האם לאלץ אותה • מיכל בתגובה: "אתה צריך להיות ברור לעצמך"
01/03/2019
הבחירה החופשית
אם לתאומות בנות 7.5 שנמצאות על הרצף האוטיסטי: "אני לא רוצה לתת להן תרופות כימיות, האם כדאי לטפל בהן באמצעות קנאביס?"
01/03/2019
עוד קטעים

  צרו קשר עם מיכל דליות

'סופר נני', האימא של כל האימהות, אוטוריטה בענייני ילדים, הורות, משפחה וכל מה שביניהם. מידי שישי מיכל עושה עבודת קודש ועוזרת להורים שנתקלו בבעיות בגידול ילדיהם. למרות שמיכל מגישה את תכניתה ב-103FM כבר מספר שנים המרכזייה באולפן עדיין קורסת מידי שבוע.
בסגנונה המפורסם והמיוחד כל כך, משוחחת מיכל עם המאזינים ומהווה עבורם אוזן קשבת ומקור סמכות ממעלה ראשונה, תוך שהיא מעניקה כלים מקוריים להתמודד בזמן אמת עם הבעיות הניצבות מולם. ברוב המקרים, היא מהווה גם חבל הצלה ומקור לשינוי של ממש בחייהן של משפחות רבות ושל מאזינים רבים. מפחדים מ-'גיל שנתיים הנורא'? יראים מ-'גיל ההתבגרות הארור'? צריכים קצת מנוחה אבל רגשות האשמה אוכלים אתכם? זאת התכנית בשבילכם.

יש לנו מה להגיד על מיכל דליות:

מיכל דליות (דורון), כוכבת הסדרה 'סופר נני', יועצת משפחתית, מרצה על נושאים מגוונים מעולם הפסיכולוגיה והחברה ומפעילה תכנית להכשרת יועצות משפחתיות.

מיכל נולדה בת"א, ואת שנות הילדות והבגרות העבירה בעיר ילדותה. מיכל למדה בסמינר 'לוינסקי' והוסמכה להיות גננת ומורה לגיל הרך. עם סיום לימודיה התחילה לעבוד כמורה בבי"ס 'לדוגמא' בת"א שם גם למדה בילדותה.

תוך עבודתה כגננת התחילה מיכל את מסלול ההכשרה של 'מכון אדלר' בתוכנית להנחיית קבוצות הורים. עם סיום ההכשרה שימשה כמנחת קבוצות הורים וקבוצות מגוונות ב-'מכון אדלר' וביניהן: קבוצת אבות אסירים הנמצאים בשיקום בכלא השרון, קבוצות הורים לילדים צעירים והורים למתבגרים, מדריכים בפנימיות, עובדי משרדים ממשלתיים, קצינות נפגעים בצה"ל ועוד. בין השנים 2001-2003 שימשה מיכל כחברת הנהלת 'מכון אדלר' ובשנת 2005 מונתה מיכל דליות לתפקיד מנהלת בית הספר להורים והיחידה למשפחה וקהילה ב-'מכון אדלר', תפקיד אותו מילאה עד למחצית הראשונה של שנת 2007.

במהלך 2006 נבחרה מיכל להוביל את התוכנית 'סופר נני' בערוץ 2, מבין 600 מועמדות שנבחנו לתפקיד זה. מאז היא מוכרת כ-'סופר נני' הישראלית.

ספרה הראשון של מיכל היה ספר שירים 'למימוש החלום' בהוצאת סער, פורסם ב- 1990. ספרה השני, שהינו ספר הדרכה להורים, 'אין ילדים רעים' יצא לאור בשנת 2009 והינו רב מכר בספרי חינוך והדרכת הורים. בשנת 2015 הוציאה מיכל את ספר הדרכת ההורים השני שלה 'הורים, מה השאלה' אותו ניתן להשיג בחנויות ספרים ברחבי הארץ. בנוסף כתבה מיכל שלושה ספרי ילדים: 'אבל הוא התחיל' העוסק במריבות אחים, 'בתאבון רוני' העוסק בילדה עם בעיות אכילה ו-'לילה טוב עומר' הנותן פתרון לבעיות שינה של ילדים.

מיכל מנהלת ומפעילה את 'מרכז מיכל דליות' בו מופעלת תכנית להכשרת יועצות משפחתיות שתיתנה מענה לתושבי המדינה בהדרכת הורים בגישתה. כמו כן יש במרכז צוות של נשות ואנשי מקצוע אשר נותנים מענה לפונים אליהם בבקשה להדרכת הורים.