יורם שפטל

חמישי ב-12:00
יורם שפטל
חיים רמון
שפטל לחיים רמון: "אל תהיה מוג לב, בוא לאולפן להתעמת"
עורך הדין יורם שפטל הזמין לאולפנו את השר לשעבר חיים רמון: "במקום להגיש תביעות דרך אחרים אני קורא לך להפסיק לפחד ולבוא לכאן"
14/03/2019
בנימין נתניהו
חוקר את החקירה
המאזין סיפר: "אני עוקב אחר חקירות נתניהו, ולא מבין איך יש להן בסיס אם עדים מרכזיים בפרשה לא נחקרו?"
14/03/2019
עמירם לוין
אתה קיצוני?
מאזין: "עמירם לוין לא מתבייש להיות כל כך שמאלני" • שפטל בתגובה: "הוא אפס ביטחוני מוחלט"
14/03/2019
ביבי ושלושת הגנרלים
הבחירות קרובות מאי פעם, והמאזין ניתח את המפה הפוליטית מחדש: "כחול לבן לא יצליחו לשנות כלום"
14/03/2019
אלאור אזריה
מקרה אזריה
המאזין טוען: "עושים ללוחמים של נצח יהודה את מה שעשו לאלאור אזריה" • שפטל: "החיילים מכים אשפה לא אנושית, ולא רק פלסטינים"
14/03/2019
בני גנץ
המאזין לבני גנץ: "בכל שעה יורד לך מנדט"
איפה בני? המאזין תוהה: "אני לא מבין למה גנץ מתחבא ולא מדבר עם האזרח הקטן" • את תגובת שפטל לא תרצו להפסיד
14/03/2019
בית המשפט העליון בירושלים
"זה לא בית המשפט העליון, זה בית המשפט התחתון!"
המאזין העביר ביקורת קשה על תפקוד בית המשפט העליון: "הם עושים דברים מזעזעים לבן ארי ובן גביר"
14/03/2019
בחירות? לא לבני המגזר הערבי
המאזין, בן המגזר הערבי, שולח מסר לחבריו ובני משפחתו: "אל תיקחו חלק בבחירות האלה, אין לנו סיכוי"
14/03/2019
בני גנץ
שפטל על גנץ: "את המדינה הוא רוצה לנהל?"
יורם שפטל טוען שמפלגת כחול לבן היא מרמה פוליטי: "גנץ לא היה חבר כנסת, אין לו ניסיון בפוליטיקה, וכבר הוא רוצה להיות ראש ממשלה?"
14/03/2019
עזה
"לגור בעזה ליד העם זה נפלא בעיניי"
בית על הים • שפטל למאזין שאמר שהוא רוצה להתגורר בעזה: "הייתי תורם עשרת אלפים שקלים בכדי לבנות את הבית שלך בעזה"
14/03/2019
קלפי
זהו יום הבוחר
המאזין עוסק בתחום הנהלת החשבונות סיפר: "המעסיקים משלמים הרבה מאוד כסף, גם כשהעובד לא בחר באותו היום"
14/03/2019
יאיר לפיד
"לפיד הוא ראש מפלגת 'רק לא ביבי'"
מבעירים את הלפיד • המאזין טוען שיאיר לפיד היא איש מבולבל, ואמר: "אני לא יודע איך הוא חושב שהוא יכול להיות ראש ממשלה"
14/03/2019
יורם שפטל
לבנות, לא להתפנות
המאזין אומר שאנשי השמאל לא מאמינים בשלום: "הם רק רוצים שיהרסו יישובים, זה החלום הרטוב שלהם"
14/03/2019
בנימין נתניהו
רוה"מ וג'נטלמן
המאזינה טוענת: "ביבי הוא ג'נטלמן, הוא אף פעם מגיב לשום דבר שאומרים עליו" • האומנם?
14/03/2019
נתניהו
השמאל של השמאל
המאזין מחזיק בדעה כי ראש הממשלה הוא איש שמאל קיצוני: "הוא משלם פורטקשן לחמאס, למה הוא מכנה את עצמו ימין חזק?"
14/03/2019
עוד קטעים

  צרו קשר עם יורם שפטל

עורך הדין יורם שפטל, הפרובוקטיבי מבין מגישי התחנה. מקפיד להשמיע את דעותיו הימניות מדי יום חמישי ולתת קול למאזיניו הקבועים והנאמנים. מאלו שמעדיפים להתנגח איתו הוא לא חוסך מילים. מעבר להיותו עורך דין עסוק ושדרן רדיו פופולארי הצליח שפטל להשריש בשפה העברית מגוון רחב של ביטויים ייחודיים. 'חזירים אדומים', 'עבדים של הסמרטוט האדום', 'יודו-קוויזלינגים', 'סרסוריו של האויב הערבי', 'האויב האדום מבפנים' - אם מצאתם את עצמכם משתמשים באחד ממטבעות הלשון הנ"ל דעו שכל הזכויות שמורות ליורם שפטל. פנינים נוספות תוכלו לשמוע בשיחות עם מאזינים מיוחדים במינם.

יש לנו מה להגיד על יורם שפטל:

יורם שפטל נולד בי"ד בשבט, תש"ט (15.01.1949) בתל אביב. עד כיתה ה' למד בבית הספר תל נורדוי, משם סולק באמצע השנה ועבר לבית חינוך סוציאליסטי לילדי עובדים בצפון ע"ש א.ד. גורדון, שם למד עד סוף כיתה ח'. את כיתה ט' הוא עשה בבית הספר עירוני ד' ולבגרויות הוא למד לבדו.

יורם אימץ בזמנו את רוח התקופה וחי כביטניק. הוא בילה שמונה חודשים באילת, חקר את תופעת הקיבוץ כאשר התגורר במשך פרק זמן דומה בקיבוץ איילת השחר. בתקופה שלפני מלחמת ששת הימים הוא הסתובב הרבה בכל רחבי הארץ.

את שירותו הצבאי עשה בחיל התותחנים ולאחר מכן הרבה לעשות מילואים בחטיבה 300 שמוקמה בשני צידי הגבול עם לבנון. גם לאחר שמילא את חובתו בשירות המילואים המשיך להתנדב ושירת בנח"ל החרדי עד גיל 58.

לאחר שירות החובה שהה באנגליה, שם עבד בבית מסחר יהודי והיה בעל בסטה לארנקים סוג ב' במנצ'סטר. בזמן שהותו בבסטה הוא נודע היטב בקללות העסיסיות שהיה משמיע ביידיש.

לתואר המשפטים למד יורם שפטל בין השנים תשל"א-תשל"ד (1971-1974). לאחר הלימודים עשה סטאז' וקיבל רישיון עריכת דין בחורף תשל"ו (28.02.1976). מעשהו הראשון בתור עורך דין היה לקחת מונית למטה גוש אמונים, וכפי שהבטיח לעצמו תרם 1000 לירות ישראליות, ששוויין היה כ-150 דולר.

התיק הראשון שהקנה לו פרסום היה תיק שבו ייצג עולה חדשה מרוסיה. האישה הייתה מופרעת, ומפאת שירותה במשמר האזרחי היה לה אקדח. האישה השיגה משתיק קול ונהגה לירות מתוך התיק שלה בכל גוש דן, פצעה קשות 20 אנשים ולבסוף נעצרה (תשל"ו - 1976). האישה הסכימה שעו"ד שפטל ייצג אותה מפני שהוא ידע יידיש.

למרות שלוש חוות דעת שקבעו שהיא לא שפויה, לא אחראית למעשיה ואינה יכולה לעמוד לדין - הוחלט להגיש נגדה כתב אישום. עו"ד שפטל ביקש לבטל את כתב האישום ולא נרתע מלהעליב את פרקליטת המחוז (אוסטרובסקי). בסופו של דבר, כתב האישום בוטל והוא יצא גיבור. הפרקליטות עם זאת, לא קיבלה זאת והגישה ערעור לבית המשפט העליון, שדחה אותו על המקום - ברגע שעו"ד שפטל סיים את טענותיו יצא פסק הדין. כך קרה שעם ותק של פחות משלושה חודשים הוא אף הופיע במהדורת "מבט" בערוץ הראשון, שלה כזכור היו אחוזי צפייה אבסולוטיים בעקבות קיומו של ערוץ אחד בלבד. 

עו"ד שפטל גאה על כך שהוא מקדיש חלק לא מבוטל מזמנו בייצוג ללא תמורה בכל הקשור להתיישבות ההולכת וגדלה ביהודה ושומרון, ובחבל עזה בזמנו. כאשר ייצג את מגורשי גוש קטיף הופיע בבית המשפט עם צמיד גומי כתום ועם סרט כתום שהיה קשור לחגורה.

יד המקרה הביאה לכך ששניים מתוך שלושת התיקים החשובים ביותר שהופיע בהם נגעו לשואה:

1. תיק דמיאניוק

2. ייצג עם דורון בקרמן כאלפיים ניצולי שואה מברית המועצות בתביעה נגד ועדת התביעות. תיק זה עסק ברשלנות בטיפול התביעות של אותם ניצולים - הם לא קיבלו פיצויים בסך 15 אלף ש"ח. פסק הדין קבע כי הניצולים יפוצו ב-30 מיליון ש"ח, ובעקבות כך החליטה גרמניה לשלם לעוד 20 אלף ניצולים סכום בסך 15 אלף ש"ח, סה"כ: 300 מיליון ש"ח.

3. פרשת לנסקי