קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
143

"יש אפילו מנהרה אחת מלבנון לכיוון שלומי ופיקוד הצפון לא מכחיש ולא מאשר"

ראש מועצת שלומי גבי נעמן: "אנשים בשלומי ישנים ושומעים רעשים וקדיחות מתוך סרטים מצלמות בבתים שלהם. יש בהלה, יש פחד וצה"ל לא אומר אין מנהרות".


ראש המועצה המקומית שלומי, גבי נעמן שוחח הבוקר עם יואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm וסיפר על המצב הקשה בזמן המלחמה והחששות מסיום המערכה ללא מיגור החזבאללה:

"יש תחושה שהממשלה עושה הכל כדי לא להיכנס לעימות עם החזבאללה וזה מדאיג אותנו מאוד, מדללים כוחות מתוך היישובים, גם משלומי, אני מחיתי על העניין הזה. אנחנו לא במצב של חזרה וגם אין סיכוי שנחזור כשהמצב הבטחוני באותו מקום. צה"ל לא יכול לדלג על מיגור וחיסול החזבאללה בהזדמנות הגדולה הזו שנפלה, אחרי כל מה שקרה בדרום".

עוד סיפר על החשש ממנהרות של החזבאללה לכיוון יישובי הצפון: "יש מנהרות מתקדמות מלבנון לכיוון ישראל בנקודות מסוימות, אולי אפילו לכיוון שלומי וכדי לוודא שאין מנהרות צה"ל צריך להיכנס פנימה. אנשים מתוך הכנסת אומרים שיש מנהרות ושיש אפילו מנהרה אחת בכיוון שלומי ופיקוד הצפון לא מכחיש ולא מאשר. כבר העליתי את הנושא הזה בכל כלי התקשורת. אתה לא מבין מה קורה בשלומי. אנשים ישנים ושומעים רעשים וקדיחות מתוך סרטים מצלמות בבתים שלהם. יש בהלה, יש פחד וצה"ל לא אומר אין מנהרות. כדי שנוכל לעבור לשלב הבא ושיהיה ביטחון, צריך שיהיה ביטחון מושלם, שחוזרים לשלומי וילדים מסתובבים בגנים ואין פחד שיצאו מהבתים. אי אפשר ללא מבצע צבאי כדי למגר את החזבאללה, אין להגיע להסכם בלי מבצע צבאי של שבועיים שלושה. צריך להיכנס ולכתוש. לשם אנחנו חותרים ולוחצים את הממשלה. מאה אלף תושבים מהצפון מפונים כבר 4 חודשים, אחת מהשאלות שמהדהדות היא עד מתי?".

06/02/2024

צילום: פלאש90